Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Zwiedzaj i rozwiązuj zagadki. Questing w krainie Kanału Elbląskiego i Żuław

2015-03-20 08:40:56 (ost. akt: 2015-03-20 08:43:05)
Przez pięć lat z bazy w Buczyńcu można było korzystać za darmo

Autor zdjęcia: Marek Murdzia

Pasłęk, Aniołowo, Oleśno, pochylnie Kanału Elbląskiego, Dobre i Nowakowo — między innymi te miejscowości i ich okolice będziemy mogli już od czerwca zwiedzać korzystając z questów. Questing, to najprościej mówiąc gra w podchody. Wędrujemy z mapą i odgadujemy wierszowane, historyczne łamigłówki.— Questing przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Tam jest bardzo popularną metodą zwiedzania. Jej zasady możemy porównać do naszych podchodów — mówi Stanisława Pańczuk ze Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski LGD, partnera projektu, dzięki któremu powstają questy.

Jedna z tras powstanie w Pasłęku. Na przejście szlaku i rozwiązanie zagadek musimy sobie zarezerwować około godziny. Poprowadzi nas pasłęcką starówką i być może, jeśli nam się poszczęści, odkryjemy bursztynową komnatę...
— Z Bramy Młyńskiej w prawo się udajemy, przypory w murach liczyć będziemy. Wchodzimy po schodach na taras widokowy, krajobraz Pasłęka widzimy nietuzinkowy. Widząc ławeczkę wygodnie usiądź sobie, wnet liczba przypór przypomni się Tobie. Pomiędzy cyframi znak plus stawiamy, i już rozwiązanie zagadki poznamy — to fragment questa, który poprowadzi nas „Tropem Bałtyckiego Złota w Pasłęku”, czyli legendarnej bursztynowej komnaty. 


Dzięki projektowi, który prowadzi LGD "Krzemienny Krąg" z województwa świętokrzyskiego powstanie aż 48 nowych tras questingowych.


W naszej najbliżej okolicy będą to: „Tajemnice Kanału Elbląskiego na pochylni w Jeleniach i Jelonkach”, „Dobry Quest w Dobrym”, „Anielski Zakątek w Aniołowie”, „Do wiaty do Mostu - Nowakowo”, „Oleśno - wieś z pomysłem w Oleśnie”.


Jak mówi Stanisława Pańczuk, to świetna propozycja dla rodzin z dziećmi. 
— Questy poprowadzą po tych okolicach, gdzie są gospodarstwa agroturystyczne. Być może, dzięki nim uda się zatrzymać turystę na dłużej — mówi.


Zwiedzanie z questami będziemy mogli rozpocząć już od czerwca. Mapkę z zagadkami otrzymamy w gminnych punktach informacji turystycznej. Będziemy ją mogli również pobrać ze strony internetowej LGD "Łączy nas Kanał Elbląski" jako wydruk lub jako mobilną aplikację. Każdy quest otrzyma również swojego opiekuna, a kontakt telefoniczny do niego znajdziemy na mapce - to na wypadek gdybyśmy zgubili się w terenie. daw
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB