Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Bursztynowy dar dla malborskiego muzeum

2016-03-21 13:55:08 (ost. akt: 2016-03-21 14:02:09)
Bursztynowy dar dla malborskiego muzeum

Autor zdjęcia: B. L. Okońscy

Muzeum Zamkowe w Malborku wzbogaciło się o nowy eksponat. Do kolekcji bursztynu trafił naszyjnik, autorstwa libańskiego artysty – Claude'a Mazlouma.

Znany libański artysta – Claude Mazloum złożył na ręce dyrektora Mariusza Mierzwińskiego własnoręcznie wykonany naszyjnik „The Origin”.
Darowany naszyjnik to dwustronna kolia, w formie skórzanego kołnierzyka, z umieszczoną w części centralnej podłużną broszą wykonaną ze złota oraz bursztynu; na odwrociu kołnierzyka znajdują się dwie bryłki bursztynu z wprawionymi diamentami oraz fragment korala; poniżej linii kołnierzyka umieszczono wiszący sznur korali bursztynowych.
Po przekazaniu daru pan Claude Mazloum w obecności opiekuna kolekcji bursztynu – Joanny Czarnowskiej oraz kustosza Marka Stokowskiego zapoznał się z ekspozycją „Bursztynowe konteksty”.
Claude Mazloum oprócz działalności artystycznej, pracuje także na rynku wydawniczym. Jest redaktorem ekskluzywnego magazynu „Collection”, dystrybuowanego w krajach arabskich, takich jak Liban, Kuwejt, Katar, Arabia Saudyjska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. W wydawanym przez pana Mazloum’a magazynie ukazał się latem 2015 roku obszerny artykuł promujący malborskie Muzeum oraz zamkową kolekcję bursztynu.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Lecner #1959274 | 31.175.*.* 21 mar 2016 21:23

    Nie bardzo rozumiem po co pan Claude Mazloum ofiarował swój wyrób muzeum w Malborku.Ani to zabytkowe,ani to szczególnie ładne a na bursztynową komnatę też to nie wygląda.Może nie miał co z tym zrobić?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz