Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Zielony Punkt Kontrolny. Z mapą w ręku po Bażantarni i Prochowni

2016-03-29 16:00:25 (ost. akt: 2016-03-29 16:13:53)
Zielony Punkt Kontrolny. Z mapą w ręku po Bażantarni i Prochowni

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Bażantarnia jest znana i doceniana wśród elblążan i nie tylko. Od półtora już roku fani biegów, marszów i jazdy na rowerze w lesie zyskali nową atrakcję. Nadleśnictwo Elbląg przygotowało w Bażantarni i Prochowni pięćdziesiąt punktów kontrolnych wraz z mapkami tych terenów.



Bażantarnia obfituje w szlaki, trasy i ścieżki. Wszystkie 30 Zielonych Punktów Kontrolnych można wygodnie „zaliczyć” spacerem, biegiem, czy na rowerze podróżując ścieżkami i tylko w pobliżu punktów delikatnie trzeba zbaczać z trasy. Dzięki temu na wyprawę z mapą do Bażantarni mogą wybrać się całe rodziny.

Dla tych, którzy szukają większych wyzwań niż duże różnice wysokości, polecamy Prochownię. Ścieżki i drogi to rzadkość na tym terenie. Znacznie częściej przyjdzie nam przedzierać się przez leśne gęstwiny, czy mokradła. Punktów kontrolnych jest 20, ale przez dziki teren dużo trudniej je znaleźć. Mapy, według których odszukujemy punkty, wykonane są z ogromną dokładnością. Znajdziemy na nich najdrobniejsze zmiany w terenie, dzięki czemu możemy bardzo precyzyjnie określić swoje położenie. Trasę, jaką chcemy pokonać, możemy ustalić sobie sami lub skorzystać z propozycji przygotowanych przez Nadleśnictwo Elbląg. Mają różny stopień trudności. Do odnajdywania punktów można podejść sportowo biegając na czas, bądź rekreacyjne spacerując całą rodziną. Wszystko to sprawia, że Bażantarnie i Prochownie możemy poznawać na nowy sposób.



Mapki wraz z zaznaczonymi na nich punktami kontrolnymi może pobierać m.in. ze strony internetowej Nadleśnictwa Elbląg.


Zielony Punkt Kontrolny to oryginalna polska koncepcja powierzchni z siecią stałych punktów kontrolnych do uprawiania orienteeringu, znanych na świecie pod nazwą Permanent Orienteering Courses. Obecnie na mapie Polski jest 59 tego typu projektów, w tym 8 w woj. warmińsko-mazurskim. Szczegółowe informacje na www.zielonypunktkontrolny.pl.



Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB