Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Rok 2017 będzie "Rokiem Rzeki Wisły"

2016-08-05 13:35:14 (ost. akt: 2016-08-05 13:45:09)
Wisła w Toruniu

Wisła w Toruniu

Autor zdjęcia: rokwisly.pl

Już oficjalnie: 2017 ustanowiony został "ROKIEM RZEKI WISŁY" Sejm RP przyjął uchwałę ustanawiającą 2017 – Rokiem Rzeki Wisły. Przyjęta uchwała ma się przyczynić do wypromowania Wisły jako unikalnego obszaru naturalnego i turystycznego, zwrócić uwagę na jej potencjał edukacyjny i gospodarczy, a także położyć nacisk na jej rolę kulturo-, a nawet państwotwórczą.

Sejm RP przyjął uchwałę ustanawiającą 2017 – Rokiem Rzeki Wisły. W ten sposób polscy parlamentarzyści po raz pierwszy uhonorowali przepływającą przez środek naszego kraju rzekę. Zdaniem fundacji Rok Rzeki Wisły, która reprezentuje Społeczny Komitet Obchodów i jest współpomysłodawcą inicjatywy, przyjęta przez Sejm uchwała przyczyni się do wypromowania Wisły jako unikalnego obszaru naturalnego i turystycznego, zwróci uwagę na jej potencjał edukacyjny i gospodarczy – zwłaszcza w skali lokalnej, a także – położy nacisk na jej rolę kulturo-, a nawet państwowotwórczą.

Jakie konkretne działania stoją za programem? Jak piszą organizatorzy, Fundacja Roku Rzeki Wisły: "W programie Roku Wisły wyzwania i zadania znajdzie każda organizacja, środowisko i osoba, która utożsamia się z jego ideą. Wszyscy współtworzymy ten program. Rolą inicjatorów jest zaproponowanie ogólnych ram, które swoimi pomysłami i działaniami wypełnią wszyscy uczestnicy tego ogólnonarodowego święta. Zorganizujmy godne obchody Roku Rzeki Wisły pod wspólnym logo, przeprowadźmy projekty w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego, rekreacji, sportu i turystyki, ekologii i natury oraz małej żeglugi wiślanej. W każdym z tych obszarów mieszczą się przedsięwzięcia zarówno o charakterze lokalnym jak też o skali ogólnokrajowej.
To może być wstęp do tworzenia wartościowych produktów turystycznych o znaczeniu międzynarodowym.
We wsparcie Roku Wisły zaangażowały się władze lokalne i wojewódzkie. Dzięki temu, będą oni mogli na swoich terenach realizować projekty mające na celu gospodarczą, turystyczną czy kulturalną aktywizacją nadwiślańskich społeczności. Na stronie www.rokwisly.pl tworzony jest kalendarz wydarzeń, usprawniający współprace i koordynację działań w wielu różnych miejscach jednocześnie. Fundacja zaprasza i czeka na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych."

Więcej informacji na stronie www.rokwisly.pl lub profilu facebookowym: www.facebook.com/rokwisly

http://m.wm.pl/2016/08/orig/infografikatiff1-small-724x1024-327699.jpg
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB