Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Żuławskie Święto Pamięci. Zapalmy znicze na grobach dawnych mieszkańców

2016-10-30 14:57:35 (ost. akt: 2016-10-30 15:21:47)
Żuławskie Święto Pamięci. Zapalmy znicze na grobach dawnych mieszkańców

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Kochamy Żuławy

Odwiedź stary, żuławski cmentarz, zapal znicz symbolizujący pamięć o dawnych mieszkańcach Żuław. Stowarzyszenie "Kochamy Żuławy" już po raz drugi zachęca do upamiętnienia wszystkich mieszkańców regionu, którzy byli tu przed nami.

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, akcja polega na odwiedzeniu w dniach między 31 październikiem a 2 listopada dawnych cmentarzy oraz zapomnianych miejsc pochówku byłych mieszkańców regionu Żuław.
- Zapalmy w tych wszystkich miejscach przynajmniej jeden znicz, który będzie symbolizował naszą pamięć o tych wszystkich osobach, które kiedyś tu żyły - zachęcają organizatorzy.

Stowarzyszenie "Kochamy Żuławy" zachęca również, by zamieść na profilu facebook informacji o miejscu, które odwiedziliście oraz, jeśli to jest możliwe, dodanie zdjęcia. Fotografie będą dokumentowały przebieg wspólnej akcji a po jej zakończeniu pozwolą stworzyć album.
Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB