Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Lotnicza majówka nad Jeziorakiem

2017-05-10 12:49:41 (ost. akt: 2017-05-10 12:57:12)
Lotnicza majówka nad Jeziorakiem

Iława nie ma co prawda swojego lotniska, ale to niewielka przeszkoda w organizacji pokazów lotniczych. Podczas lotniczej majówki (13 maja) rolę lądowiska i pasu startowego spełni plac przy GrandHotelu Tiffi.

Imprezy lotnicze w regionie są dużą atrakcją, zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem i gromadzą liczną publiczność. Po raz pierwszy latające maszyny będą mogli wkrótce podziwiać mieszkańcy Iławy i turyści odwiedzający to miasto. Lotnicza Majówka odbędzie się tutaj 13 maja 2017 roku.

Pokazy odbędą się w godzinach od 11.00 do 16. Nad taflą Jezioraka swoje umiejętności zaprezentują piloci z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Malborka. Pilotować będą kilkadziesiąt maszyn, m.in.: Aero AT3 R100, Cessna 182T, Jak-18 i Nieuport 11. Widzowie będą emocjonować się pokazami akrobacji lotniczych z prędkością minimalną i maksymalną, z licznymi manewrami, m.in.: zakrętami, nawrotami, wznoszeniem i zniżaniem, a także kołowaniem na wodzie. Będą również pokazy akrobacji zespołowych w wykonaniu grup: Biało-Czerwone Iskry, 3AT3 Flying Formation Team i Fire Birds.

Podczas majówki otwarta będzie wystawa sprzętu wojskowego. Nie zabraknie też atrakcji i animacji dla najmłodszych oraz akcentów muzycznych – dla dzieci zagra zespół Tulinki, a starszych w popowo-rockowy nastrój wprowadzi zespół Zdanowicz Band, który pojawi się na scenie już po zakończeniu pokazów lotniczych.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Jeziorak

    Jezioro Jeziorak

    Piąte co do wielkości i najdłuższe jezioro Polski. Jeziorak leży na zachodnich krańcach województwa warmińsko-mazurskiego,...

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB