Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

W poszukiwaniu ukrytych skarbów na Wysoczyźnie Elbląskiej

2015-03-08 15:32:14 (ost. akt: 2015-03-08 15:44:21)
W poszukiwaniu ukrytych skarbów na Wysoczyźnie Elbląskiej

Orle gniazdo

Autor zdjęcia: Sylwester M. Jarkiewicz

Geocaching to świetna zabawa rodzinna. Łączy elementy techniki z turystyką. Stowarzyszenie Suchacz TAKA Wieś ma swoją małą sekcję skupiającą pasjonatów jednego i drugiego.

Zabawa polega na poszukiwaniu skarbów, czyli skrzynek wcześniej ukrytych w terenie przez innych uczestników zabawy. W Polsce jest ich kilka tysięcy, na świecie kilkadziesiąt.

Nie trzeba wyjeżdżać daleko, bo skrzynki mogą być dosłownie w zasięgu ręki. Sekcja przy Stowarzyszeniu Suchacz Taka Wieś ma już cztery swoje skrzynki w ciekawych miejscach, niedaleko Suchacza. Wiele satysfakcji sprawia ich ukrywanie, ale jeszcze większą radość dają wpisy tych, którzy je znaleźli. Dokonuje się ich w specjalnym dzienniczku schowanym w skrzynce. Dodatkowo, każdy znalazca umieszcza swoje komentarze, na specjalistycznym portalu www.geocaching.pl. Logi skrzynek Sekcji SSTW mają już wpisy ludzi z całej Polski, a także kilka spoza naszego kraju. Geocaching jest więc dobrym sposobem na promowanie Wysoczyzny Elbląskiej.

Niedawno ukryto czwartą skrzynkę w pobliżu Kamienia Bismarcka. Jest on usytuowany przy ciekawym miejscu, jakim jest Grodzisko "Łęcze". Wycieczka była bardzo udana, bo oprócz podziwiania pięknych widoków, na trasie udało się odkryć gniazdo orła, prawdopodobnie orła przedniego. To wielka rzadkość na tym terenie, więc obserwacja siedliska była pasjonująca. Jego gniazdo znajduje się na bardzo wysokiej sośnie. Niemal u jej samego szczytu. Widoczne jest tylko z sąsiedniego wzgórza, i to tylko wczesną wiosną, kiedy nie ma jeszcze liści na innych drzewach.

Ukryty w pobliżu skarb, w postaci skrzynki geocachingowej ma więc szczególnie ciekawe położenie, przez co stanie się zapewne sporą atrakcją dla poszukiwaczy. Orłowi i jego przyszłej rodzinie nic nie grozi, bo poszukiwacze skarbów, to ludzie potrafiący stosownie zachowywać się w lesie. Nie zagrożą im też wieloosobowe wycieczki, bo geocaching uprawiany jest w bardzo małych grupach.

Geocaching, to świetny sposób na pokazanie najlepszych miejsc w swojej małej ojczyźnie. Sekcja SSTW ma już swoje punkty - oprócz tego założonego w niedzielę - ze skrzynkami w pobliżu dawnej cegielni w Nadbrzeżu, przy Kamieniu Pudora oraz niedaleko Kamienia Cesarskiego w Pagórkach. W planie jest jeszcze kilka miejsc, które udostępnione zostaną już wkrótce. Może Czytelnicy mają jakieś ciekawe propozycje?

Sylwester M. JarkiewiczCzekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB