Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Podziwiaj panoramę Zalewu i Wysoczyzny z tolkmickich wież

2015-04-06 10:53:41 (ost. akt: 2015-04-06 10:51:37)
Podziwiaj panoramę Zalewu  i Wysoczyzny z tolkmickich wież

Autor zdjęcia: arch. parafii w Tolkmicku

Piękną panoramę Tolkmicka, Zalewu Wiślanego i lasów Wysoczyzny Elbląskiej od niedawna możemy podziwiać z wieży parafialnego kościoła. Tuż obok z punktu widokowego, możemy również skorzystać w nowym ratuszu.

Kościelną wieżę możemy odwiedzać w każdą niedzielę, po mszach. Te rozpoczynają się o godz.: 7, 9, 10.30, 12, 18 i każda trwa około godziny. Wejście do obiektu jest bezpłatne.
— Grupy zorganizowane, które chciałby ją zwiedzić, prosimy o wcześniejszy kontakt na numer telefonu 604 994 060. Zapewniamy przewodnika, który przybliży historię kościoła — mówi Daniela Bukowska z kancelarii parafialnej.

Jakie atrakcje czekają na turystów, oprócz oczywiście pięknej panoramy miasta i Zalewu Wiślanego?
— Na niższym poziomie wieży znajduje się mały chór. Ciut wyżej możemy obejrzeć zabytkowe, pochodzące z początku XIX wieku organy. Z chóru turysta może podziwiać wnętrze naszego kościoła. Na wyższym poziomie powstała Izba Regionalna — mówi Bukowska.
W niej zgromadzono zabytkową ceramikę tolkmicką i kadyńską, zdjęcia kościoła sprzed II wojny światowej i rybackie sieci.
— Są tu również białe kruki ksiąg liturgicznych. Na tym piętrze obejrzymy „serce” tolkmickiego zegara. Gdy wespniemy się wyżej, zobaczymy kościelne dzwony w całej krasie — mówi Bukowska.

Na najwyższy poziom wieży prowadzą wąskie, strome schody, ale warto pokonać tą drogę.
— Z punktu widokowego, przez cztery dachowe okienka możemy podziwiać wspaniałą panoramę Tolkmicka i okolic, widok na lasy Wysoczyzny Elbląskiej i Zalew Wiślany — zachęca pani Daniela.
daw

Parafia prosi osoby, które posiadają przedmioty związane z historią Tolkmicka i chcą, by powiększyły one zbiory Izby Regionalnej o kontakt: 55 231 66 34.


Będąc w Tolkmicku, piękne widoki na okolice, Zalew Wiślany, czy nawet na Krynicę Morską możemy podziwiać także z tarasu widokowego otwartego w październiku poprzedniego roku. Przez lunety widać nawet krynickie budynki i latarnię morską. Za korzystanie z tarasu i lunet nie są pobierane opłaty.
W nowym ratuszu znajduje się także muzeum regionalne z eksponatami pochodzącymi z wykopalisk prowadzonych na Wysoczyźnie Elbląskiej.

Godziny otwarcia: wtorek-sobota, godz. 8-16Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piotr #1710321 | 213.184.*.* 11 kwi 2015 14:57

    Rok temu byłem tam pierwszy raz. Naprawdę piękne widoki: Tolkmicko, Kadyny, Frombork. Warto odwiedzić, Zalew jest inny niż Bałtyk - dziki i uroczy!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz