Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Wirtualne Muzeum Morskie: zbiory online i morskie quizy

2016-11-14 15:44:42 (ost. akt: 2016-11-14 15:51:16)
Wirtualne Muzeum Morskie: zbiory online i morskie quizy

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

Sezon turystyczny za nami, a nie wszystkim po drodze do Trójmiasta. Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza więc do Wirtualnego Muzeum Morskiego.

Wirtualne Muzeum Morskie www.wmm.nmm.pl to strona internetowa, pozwalająca na łatwy dostęp do kolekcji Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
- W katalogu online, który wchodzi w skład Wirtualnego Muzeum Morskiego, znajdziemy nie tylko opisy i zdjęcia eksponatów, ale także multimedia, takie jak modele 3D oraz animacje – tłumaczy Paweł Monkiewicz z działu Digitalizacji NMM. - Modele wybranych eksponatów można szczegółowo obejrzeć ze wszystkich stron wraz z detalami, a rekordy zapisać w formacie PDF lub XML. Cały czas pracujemy nad wzbogaceniem strony o kolejne opisy, animacje i multimedia, opracowujemy też mapy pokazujące najciekawsze miejsca pozyskania zabytków.

Ważnym elementem Wirtualnego Muzeum Morskiego jest Wirtualny Skansen Wraków. „Skarbiec” modeli 3D zatopionych jednostek, m.in. wraka XIX-wiecznego statku „Porcelanowiec” czy XVII-wiecznego okrętu szwedzkiego „Solen”. - Użyty sposób prezentacji pozwala na pokazanie stanowiska z perspektywy archeologa podwodnego, jedyną różnicą jest fakt, że w trakcie badań podwodnych widoczność ograniczona jest z reguły do 2-3 m, natomiast modele na ekranie komputera można obejrzeć w całości. Udostępnione stanowiska są nie tylko wiernym odwzorowaniem prawdziwych obiektów, ale także narzędziami do monitorowania
i ochrony podwodnego dziedzictwa kulturowego - mówi dr Tomasz Bednarz, kierownik Działu Digitalizacji NMM.

- Wirtualne Muzeum Morskie to także nasza platforma edukacyjna. Gromadzimy tu testy wiedzy, które sprawdzają i porządkują wiadomości o morskiej historii Polski, a „quizy miesiąca” utrwalają informacje i zachęcają do wirtualnej wędrówki w czasie i przestrzeni. Polecamy także gry na urządzenia mobilne poświęcone żegludze i okrętownictwu oraz jedyne w Polsce kalendarium morskie dostępne pod postacią widżetu – mówi Przemysław Węgrzyn z Działu Edukacji NMM – Jeżeli ktoś jest ciekawy, co wydarzyło się w Polsce i na świecie danego dnia roku, z pewnością będzie tu zaglądał codziennie!
Wirtualne Muzeum Morskie


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB