Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Stąd będziesz miał wspaniałe widoki

2017-05-21 19:47:09 (ost. akt: 2017-05-21 19:52:09)
Stąd będziesz miał wspaniałe widoki

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Z nowego punktu widokowego w Suchaczu, którego budowa ruszyła wiosną tego roku, będzie można podziwiać panoramę Zalewu Wiślanego. Warto przypomnieć, że takich punktów nad zalewem jest już kilka, znajdują się m.in. w Tolkmicku i w Piaskach.

Budowy nowego punktu widokowego w Suchaczu podjęło się Nadleśnictwo Elbląg. Turyści będą tutaj mieli do dyspozycji dwie wiaty w kształcie parasoli, ławeczki i miejsce na ognisko.
— Budujemy go tam, gdzie dawniej mieściły się tarasy widokowe gospody "Zameczku nad Zatoką" — informuje Jan Piotrowski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg. — Panoramę Zalewu Wiślanego z nowego punktu widokowego turyści będą mogli podziwiać już tym sezonie. 


Warto przypomnieć, że to już kolejny punkt widokowy na Wysoczyźnie Elbląskiej. W ubiegłym roku wybudowano wieżę widokową obok Tolkmicka, która od razu stała się bardzo popularna wśród turystów pieszych i rowerzystów. 
Jak najprościej z Elbląga dotrzeć do wieży? Drogą nr 503 jedziemy do Tolkmicka. Potem kierujemy się na Wybudówkę i jedziemy prosto, aż do tablicy „Rezerwat Przyrody Dolina Stradanki”. Tu musimy skręcić w lewo i jechać około 300 metrów w kierunku stawów, a stamtąd wieżę już doskonale widać. Bez najmniejszego problemu dotrzemy tam również rowerem.


Z wieży możemy oglądać piękny zakątek Wysoczyzny Elbląskiej, a także Zalew Wiślany. Rzeka Stradanka płynie przez najdziksze tereny Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Możemy tu podziwiać górski krajobraz: skarpy, jary i wąwozy, które tworzy rzeka. Rosną tutaj storczyki, a coraz częściej spotkać możemy także wilka oraz bielika.

Niewiele osób wie, że również ptasi rezerwat Zatoka Elbląska posiada ciekawy punkt widokowy. Powstał w Rangórach (na wysokości Domu Pomocy Społecznej) i rozciąga się z niego rozległy i wyjątkowo piękny widok na całą Zatokę Elbląską. By tam dotrzeć, musimy przejść przez tory kolei nadzalewowej, iść wzdłuż wału przy rzece Jeżówka. Ostatnie sto metrów pokonujemy drewnianym mostkiem i mijamy tablice informujące nas, jakie ptaki możemy obserwować z punktu widokowego.

Warto również wybrać się na jeden z punktów widokowych na Mierzei Wiślanej. Około dwóch kilometrów od Piasków, w stronę Krynicy Morskiej, znajduje się czarujące miejsce zwyczajowo nazwane Skarpą. To klif od strony Zalewu Wiślanego, idealne miejsce na przykład na plener fotograficzny. Na wysokości Leśniczówki (5 km od Piasków w stronę Krynicy Morskiej) znajduje się Góra Pirata punkt obserwacji ptaków, z którego widać jednocześnie Zalew Wiślany oraz Morze Bałtyckie.

Kolejnym ciekawym miejscem jest najwyższe wzniesienie na Mierzei Wiślanej Wielbłądzi Garb 42 m. n.p.m. pod Krynicą Morską. Wzdłuż drogi 501 znajduje się parking leśny, a dalej oznakowana ścieżka zakończona wieżą widokową.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojezulawy.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB